Kalendář akcí

Vernisáž výstavy CS.KOMIKS.23 & Pocta Rychlým šípům

začátek v 17:00 hod
Horácká galerie, Nové Město na Moravě
 
Vernisáž výstavy CS.KOMIKS.23 & Pocta Rychlým šípům

V Horácké galerii budou po úspěchu CS.KOMIKS.21 opět představeny výsledky již 7. ročníku studentské komiksové soutěže. Budou oceněni vítězové a na výstavě přestaveny práce těchto autorů: Bohuslav Argaláš, Daniela Bednárová, Barbora Burianová, Ema Ftorková, Filip Hladík, Tamara Chomová, Valérie Macková, Zuzana Matysová, Milan Remiáš, Sabína Šenkárová, Liliana Škúciová, Kateřina Šromová. Bude se živě hrát i kreslit, kromě komiksových příběhů studentů i profíků uvidíte také studentské animované filmy z FMK UTB ve Zlíně. Startujeme v 17 hodin.

V rámci soutěže CS.KOMIKS.23 studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol z Česka i Slovenska zaslali své práce na různá témata a v září 2023 z nich odborná komise vybrala vítězné komiksy. Hlavní cenou pro výherce je cesta na Mezinárodní festival komiksu ve francouzském městě Angoulême v lednu 2024.

Soutěž opětovně probíhá ve spolupráci Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně s partnery – Rotary klubem Brno City (CZ), Rotary klubem Zvolen (SK), Rotary klubem Angoulême (FR), Chambre de Commerce d´industrie d´Angoulême, Horáckou galerií v Novém Městě na Moravě a časopisem AARGH!

Součástí novoměstské výstavy bude prezentace putovní výstavy Pocta Rychlým šípům, kterou k 80. výročí klubu Rychlých šípů uspořádala Skautská nadace Jaroslava Foglara, a rovněž reprodukce originálů původních komiksů od dvojice Foglar – Fischer.

 

 

Pořadatel

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Marta Hauptmanová
Zveřejnil/a 15. leden 2024 v 10:37 hod. Horácká galerie