Kalendář akcí

Workshop s hudební lázní

začátek v 15:00 hod, konec v 19:00 hod
Horácká galerie, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba
Workshop s hudební lázní

Workshop s hudební lázní povede Martina Jeličić ze společnosti www.soundtherapy.cz. Účastníci workshopu si vyzkouší některé nástroje z kolekce Meinl Sonic Energy https://www.meinlshop.de/de/meinl-sonic-energy.

  • Jedná se o výjimečnou událost maximálně pro 20 osob.
  • Účastnický poplatek pro 1 osobu je 1.200 Kč.
  • Rezervaci potvrzujeme na základě přijaté platby předem.
  • Doporučuje se pohodlné, teplé oblečení, pohodlná obuv nebo i přezůvky. Každý účastník bude mít k dispozici karimatku a speciální podložku, přikrývku a masku na oči. Nebo si můžete vzít také vlastní přikrývku a polštářek.
  • Nápoje (voda, čaj nebo káva) budou zdarma k dispozici o přestávce.

Program

Během workshopu s Martinou Jeličić (Soundtherapy.cz) si zažijete hudební lázeň – koupel ve zvucích specifických hudebních nástrojů, které vás dovedou do stavu uvolnění, meditace. Poté, co na vlastní kůži zažijete, jak hluboce mohou zvuky těchto nástrojů na člověka působit, budete mít možnosti si je sami vyzkoušet během následného workshopu. Naučíte se, jak s jednotlivými nástroji zacházet, jak na ně hrát, jak se s nimi naladit, meditovat, uvolnit se a jak si vybrat ten nejlepší nástroj pro sebe.
Budeme pracovat se zpívajícími (tibetskými) mísami, zvokohrami, bubny, kalimbami a bubínky.

1. část
Hudební lázeň
(90 minut)
Budete ležet, plně oblečeni, na podložkách, přikryti dekou a s maskou na očích. Během lázně vůbec nic nemusíte, netřeba jakékoliv zkušenosti, vše vám bude podrobně vysvětleno na místě.
Hudební lázeň je velice krásným způsobem, jak se vrátit zpátky k sobě, zpomalit, abychom mohli slyšet svůj vnitřní hlas, své vedení.
Asi všichni v dnešní době už víme, že za většinou chronických nemocí stojí stres – neustálé napětí, ve kterém se kolikrát už i nevědomě nacházíme. Během Hudební lázni můžete hluboce uvolnit tělo, Může se vám lépe dýchat, ulevit se Vám od bolesti, pocitu zahlcení povinnostmi a tím pádem i problémů se spánkem, krevním tlakem, únavou a pocitu, že nevnímáte sami sebe…

Po lázni bude prostor na sdílení a dotazy.
Přestávka

2. část
Workshop
K dispozici budete mít jednotlivé nástroje, jejichž podstatou je, že je hra na ně velice intuitivní a nejsou třeba jakékoliv předchozí zkušenosti s hudbou či hrou na hudební nástroj. Budeme se učit naslouchat nejenom nástrojům, ale především sami sobě. Pokud byste po nějakém nástroji zatoužili, získáte informace i k tomu, jakým způsobem si vybrat ten nejvhodnější nástroj právě pro sebe a jak s ním pak doma pracovat, nejenom hrát, ale i meditovat, uvolňovat stres a emoce. Podíváme se i na to, jak pomocí nástroje objevovat i svůj hlas.

Pořadatel

Zveřejnil/a 10. březen 2023 v 15:06 hod. Horácká galerie