Kalendář akcí

Velikonoční koncert: varhany a trubka

začátek v 18:00 hod, konec v 20:00 hod
evangelický kostel, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
Velikonoční koncert: varhany a trubka

Na Velikonoční neděli se můžete vypravit na koncert, při kterém se propojí dva hudební nástroje – varhany a trubka. V neděli 1. dubna od 18:00 rozezní varhany v novoměstském evangelickém kostele Petra Andrlová. Na trubku ji doprovodí Jozef Zimka.

Petra Andrlová pochází z brněnské části Líšeň a v loňském roce absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění. Za svého studia se zúčastnila několika varhanních soutěží u nás i v zahraničí. Obsadila například první místo na varhanní soutěži v rámci festivalu Bachův varhanní podzim. V současné době vyučuje na Soukromé základní umělecké škole Lídl Music, spolupracuje s brněnským amatérským sborem Lumír a působí jako varhanice při mších svatých v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně.

Jozef Zimka pochází z Hodonína. Také on v loňském roce úspěšně dokončil JAMU, přičemž v posledním ročníku absolvoval stáž ve Štýrském Hradci v Rakousku u profesora Uweho Köllera. Jozef Zimka je sólistou orchestru Národního divadla v Brně. Získal několik ocenění na mezinárodní soutěži Žestě Brno a na Soutěži konzervatoří. V roce 2016 se zúčastnil mezinárodní soutěže Pražské jaro. Je také členem žesťového kvinteta NdBrass a Moravia Brass Bandu.

Velikonoční koncert se koná v rámci oslav 100. výročí založení Českobratrské církve evangelické a 120. výročí postavení novoměstského evangelického kostela. Koncert finančně podpořilo město Nové Město na Moravě v rámci dotačního programu Novoměstská kultura 2018.

Pořadatel

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Novém Městě na Moravě
Petr Hladík
Zveřejnil/a 8. únor 2018 v 21:04 hod. Martin Popel