Kalendář akcí

Studentské filmy III.

začátek v 19:00 hod
Kulturní dům, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Kino, Kultura
Studentské filmy III.

Přehlídka studentských film.

Aveugle de silence / Tichá odysea – Ondřej Cigáník – Najít klidné místo, kde by člověk mohl být jen sám se sebou, je v moderním světě stále těžší. Právě takové místo se pokouší najít mladá dívka ve městě Portu, zatímco řeší záležitosti běžného života. Při svém pátrání prochází mnoha lokalitami, žádná z nich však není taková, jakou si ji představovala. Obzvlášť když se nemůže oddělit od okolních zvuků tak lehce jako ostatní.
Hmyzák – Patrik Šupšak – Loutkový snímek o tom, jaké překvapení může i na vás čekat pod postelí ve vašem bytě.
Život rostliny – Nikola Micajová – Symbolicky laděný hraný film s fotografem v titulní úloze. Autorka je absolventkou oboru Filmová a televizní tvorba na Střední průmyslové škola sdělovací techniky v Panské.
Ti, kdo běží kolem – Michael Majkut – Snový film na motivy povídky Franze Kafky představuje situaci, kdy se mladík prochází po nočním městě a potká ty, kdo běží kolem.
Bodyguard – Kateřina Vestfálová – Dokumentární portrét přibližuje svérázné soukromí bývalého bodyguarda Lubomíra Votavy, který je známý svou sběratelskou vášní pro panenky a jiné hračky, které shromažďuje na svém podivínském statku.
Leonardo da Vinci – Kolektiv AVE ART Ostrava – Kratičká humorná hříčka na téma života a díla renesančního mistra Leonarda da Vinci. Zachycuje jeho útlý věk, původ talentu a základní mezníky jeho tvorby i vědecké činnosti.
Stíny barev – Daniel Dandul – Příběh člověka žijícího pro jediné. Vše ostatní se rozpadá v jeho vnitřní prázdnotě. Jednoho dne o svoji vstupenku z prázdnoty přichází. V zoufalé snaze získat zpět to poslední, co mu zbylo, se jeho hranice nebezpečně rychle posouvají.
Zavírám oči, svírám ruce – Daniel Pang – Krátký animovaný film o duševní cestě na bázi svatého písma z pasáže Janova evangelia.
Vegan – Aneta Šindlerová – Animovaný skeč o masožravé kytce, kterou navštíví kobylka. Z konfrontace obou hrdinek sice vzejde vzájemná shoda, avšak s tragickými následky.
Qalupalik – Veronika Šebestýenová – Příběh animovaného filmu se inspiroval inuitským folklórem, v němž vystupuje stvoření jménem Qalupalik, které láká malé děti pryč od domorodých vesnic.
Enter Exit – Juliana Rychlíková – Film Enter-Exit sleduje konec kdysi šťastného vztahu mladého Toma a jeho starší přítelkyně Sofie. S Tomem se něco děje a všechno kolem jeho starého vztahu se Sofií se bortí. Odumírá jedna láska a s ní i kus světa, aby se zrodil svět nový, jiný.

Celková stopáž 101 min.

Vstupné dobrovolné. Výtěžek půjde na charitativní účely.

Horácká galerie (nádvoří):
Úterý 13. srpna: 20:30 koncert Hrabě monte Crazy, 21:30 příjezd režiséra, 22.00 promítání filmu Zlatý podraz, hosté: režisér R. Špaček, herci F. Březina, J. Mansfeld a A. Weissabel
Středa 14. srpna 21.30: Teroristka
Čtvrtek 15. srpna 21.30: Trabantem tam a zase zpátky
Pátek 16. srpna 21.30: Čertí brko
Sobota 17. srpna 21.30: Bohemian Rhapsody

Kulturní dům (velký sál):
Středa 14. srpna 19:00 – studentské filmy – blok I
Čtvrtek 15. srpna 19:00 – studentské filmy – blok II
Pátek 16. srpna 19:00 – studentské filmy – blok III

Pořadatel

Novoměstská kulturní zařízení
Veronika Teplá
Zveřejnil/a 11. červenec 2019 v 11:44 hod. Veronika Teplá