Pochod Srdcem Vysočiny 2022

Rubriky: Interní, Všehochuť
začátek v 08:00 hod, konec v - hod
Nové Město na Moravě
 
Pochod Srdcem Vysočiny 2022

Po stopách průkopníků a slavných lyžařů z Novoměstska se tentokrát vydají účastníci Pochodu srdcem Vysočiny. Tradiční akce, která navazuje na legendární Chiranskou padesátku, se uskuteční v sobotu 28. května 2022. Startuje se ve Vysočina aréně od osmi do deseti hodin. Účastníci si mohou podle své fyzické kondice vybrat z několika tras – 5, 10, 15 a 25 kilometrů dlouhých.

Pochod je vhodný pro malé i velké, na cestu se mohou vypravit jednotlivci i rodiny s dětmi. Občerstvení na ně čeká nejen v cíli, ale také na jednom z kontrolních stanovišť, a to v Rokytně. Další možnosti občerstvení jsou na trase například v těchto zařízeních: Tři Studně – Penzion Sykovec, Hotel U Loubů, Autokemp Sykovec, Hotel Horník, Kadov – U Janečků, Penzion Klokočí.

Kroky z účastníků povedou trasy vyznačené v mapách, které si zájemci mohou na startu vyzvednout nebo stáhnout pomocí QR kódu do svých mobilních telefonů.

Trasy ke stažení:

5 km

10 km 

15 km

25 km

Letošní ročník organizovaný Nadačním fondem ve spolupráci s firmou MEDIN a Nemocnicí Nové Město na Moravě je inspirovaný novoměstským Rokem lyžařů. Trasy pochodu povedou například okolo domu prvního výrobce lyží na Novoměstsku, kterým byl Adolf Slonek z Rokytna. Zastaví se také u rodného domu slavného olympijského závodníka Cyrila Musila ve Studnicích. Poté se zájemci o další poznávání lyžařských legend vydají do Kadova za Františkem Šimonem a do Tří Studní za lyžařskou dynastií Fouskových. Zde pak mohou účastníci zavítat i na tradiční Otevírání studánek. Doprovodným programem bude také den otevřených dveří Hotelu SKI.

Soubory ke stažení

Pořadatel

Nadační Fond Nového Města na Moravě
Petr Hladík
+420 602 730 793

Zveřejnil/a 16. únor 2022
v 13:22 hod. Erik Havlík
 
 
 
Dotazník