Kalendář akcí

Novoroční koncert pěveckých sborů

začátek v 18:00 hod, konec v 19:30 hod
evangelický kostel, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
Novoroční koncert pěveckých sborů
Rakouská metropole má svůj Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků, Nové Město na Moravě si zase bude moci užívat atmosféru Nového roku díky koncertu místních pěveckých sborů.
V pondělí 1. ledna 2018 od 18 hodin vystoupí v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě mužský pěvecký sbor Novocantus a ženský pěvecký sbor Naenia. Oba soubory působí zhruba stejnou dobu v Novém Městě a z převážné části je tvoří zpěváci z města a nejbližšího okolí.
Novocantus vystupuje pod vedením sbormistra Františka Ostrého, absolventa Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v oboru Hudební teorie. V rámci Novoročního koncertu předvede skladby současného autora Ondřeje Musila, ale zazní také část mše benátského klasicistního skladatele Antonia Lottiho nebo skladba Šema Jisrael, která tvoří jeden z nejstarší a základních prvků židovské liturgie.
Ženský pěvecký sbor Naenia vystupuje pod vedením Jany Kabrdové, absolventky Masarykovy univerzity v oboru Teorie a provedení staré hudby. Sbor pravidelně vystupuje při různých akcích v Novém Městě a okolí. Naenia na Novoročním koncertu zazpívá renesanční madrigaly, které jsou ženským srdcím hudebně i textově velmi blízké. Vánocům budou věnovány písně Adama Michny z Otradovic, koleda Adeste fideles a píseň Franze Liszta Christus ist geboren. Vše orámují duchovní písně současných hudebníků i starých mistrů.
Oba sbory na Novoročním koncertu předvedou společně skladbu Josef, lieber Josef mein, která patří k nejznámějším vánočním písním v německy mluvících zemích. Výtěžek z koncertu podpoří neziskové organizace Úsměváčci Bystřice nad Pernštejnem, Diakonie ČCE Středisko Rolnička a Lékaři bez hranic.

Pořadatel

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Novém Městě na Moravě
Petr Hladík
Zveřejnil/a 26. listopad 2017 v 16:01 hod. Martin Popel