Kalendář akcí

Novoroční benefiční koncert: Naenia a Novocantus

začátek v 18:00 hod, konec v 20:00 hod
evangelický kostel, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
Novoroční benefiční koncert: Naenia a Novocantus
Ve čtvrtek 3. ledna 2019 od 18 hodin vystoupí v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě ženský pěvecký sbor Naenia a mužský pěvecký sbor Novocantus. Oba soubory působí zhruba stejnou dobu v Novém Městě a z převážné části je tvoří zpěváci z města a nejbližšího okolí.
Naenia, pěvecké uskupení odvážných žen, připravila pestrý program, ve kterém nebudou chybět vánoční písně, renesanční madrigaly a jako překvapení skladba soudobého lotyšského skladatele Erikse Ešenvaldse Stars, v níž kromě obvyklého způsobu zpěvu a capella zazní jako doprovod hra na skleničky. Sbor Naenia vystupuje pod vedením Jany Kabrdové, absolventky Masarykovy univerzity v oboru Teorie a provedení staré hudby.
Novocantus vystupuje pod vedením sbormistra Františka Ostrého, absolventa Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v oboru Hudební teorie. Oba sbory na Novoročním koncertu mimo jiné předvedou společně skladbu Josef, lieber Josef mein, která patří k nejznámějším vánočním písním v německy mluvících zemích.
Výtěžek z koncertu podpoří neziskové organizace Úsměváčci Bystřice nad Pernštejnem, Diakonie ČCE Středisko Rolnička a Lékaři bez hranic.

Pořadatel

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Novém Městě na Moravě
Petr Hladík
Zveřejnil/a 26. listopad 2018 v 11:43 hod. Martin Popel