Kalendář akcí

Mírový pochod Padajátra

začátek v 10:00 hod, konec v 20:00 hod
Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Kultura, Všehochuť
Mírový pochod Padajátra

Volský povoz přiváží mírové poselství!

V našem městě začne 13.7. mírový pochod Pádajátrá. Pestrobarevný průvod s volským povozem vyrazí v 10:00 za zpěvu a tance od 2. základní školy a do 13:30 bude procházet městem.

V 18:00 téhož dne pro vás účastníci pochodu uspořádají na Vratislavově náměstí kulturní vystoupení. Můžete se těšit na ukázku dynamické meditační hudby, tanec Bharata Natjam, divadlo, povídání o významu Pádajátry, malování na obličej, ochutnávku specialit vařených s láskou a soutěž o ceny ve zpívání a tancování pro děti i dospělé. Bude také možné si prohlédnout pádajátrový vůz a pohladit dva
krásné voly, kteří ho táhnou. Na závěr si nenechte ujít veselou atrakci „létající banány “. Celý program bude zdarma.

Další den mezi 9:30 a 10:00 vyrazí Pádajátrá na cestu do Slavkovic a kdo bude mít zájem, může se po domluvě s organizátory k pochodu připojit.

Pádajátrá bude letos putovat 17 dní z Nového Města na Moravě do Jihlavy. Na trase dlouhé asi 110 kilometrů se zastaví v 6 městech a 6 obcích, a dalšími asi 15 místy bude projíždět. Heslem mírového pochodu je: „Připomínáme lidem to, co nás spojuje!“. V dnešní době dochází ke střetům kvůli vnějším malichernostem (rozdílům v barvě pleti, náboženství nebo v politických názorech) a stres a deprese
jsou každodenní realitou. Pádajátrá připomíná lidem, že skutečné hodnoty naleznou v srdci, když se ve svém spěchu zastaví dost dlouho na to, aby si jich všimli.

Pořadatel

Mírový pochod Padajátra
Petr Nedbal
Zveřejnil/a 28. květen 2020 v 08:07 hod. Erik Havlík
 
 

Soubory ke stažení