Kalendář akcí

Koruna světa – Aconcagua, Jižní Amerika

začátek v 18:00 hod, konec v 20:00 hod
Nové Město na Moravě
 
Koruna světa – Aconcagua, Jižní Amerika

Srdečně zveme na další přednášku Radka Jaroše: Koruna světa – Aconcagua, Jižní Amerika, která se uskuteční ve čtvrtek 24. ledna 2019 od 18:00 v Kulturním domě Nové Město na Moravě.

Výtěžek z přednášky bude rozdělen mezi Domácí hospic Vysočina a Centrum Zdislava.

 

Expedice KORUNY SVĚTA

Na samém konci roku 2018 se novoměstský horolezec Radek Jaroš vydal do Jižní Ameriky. Za dalším klenotem do Koruny světa.
Jeho cesta začíná na nejnižším místě, v podstatě u hladiny moře, respektive Tichého oceánu – na Rapa Nui (Velikonoční ostrov), místě plném mystiky a záhad. Následuje přesun do Santiaga a autobusem do Mendozy. Tady se spojí se svým spolulezcem Jirkou Tůmou. Ten se v oblasti už aklimatizuje a víceméně ihned vyrazí do základního tábora pod nejvyšší horou Jižní Ameriky Aconcaguou. Cílem je výstup na její vrchol.
Pokud se zadaří, mají v plánu za odměnu jeden z nejdelších raftů v Jižní Americe s délkou 75 km. Potom přesun do Chile a v oblasti pouště Atacama výstup na sopku Ojos del Salado, což je s 6893 m druhý nejvyšší vrchol západní polokoule, nejvyšší hora Chile a zároveň nejvyšší aktivní vulkán na Zemi.
Celá expedice bude probíhat na přelomu prosince a ledna. Jak Radek na jihoamerickém kontinentu uspěl se dozvíte ve čtvrtek 24. ledna 2019 na přednášce v kulturním domě Nové Město na Moravě.

Vstupné na místě 180 Kč. Děti do 15 let, OZP/OZZ, důchodci 90 Kč.
Pro zájemce, kteří by chtěli pořídit vstupenky dopředu, bude v předprodeji OMEZENÝ POČET vstupenek za cenu 180 Kč. Předprodej od pondělí 17. 12. v Informačním centru Nové Město na Moravě.
Zbývající, větší část vstupenek bude ponechána k prodeji až těsně před přednáškou v místě konání.

Pořádají
https://www.hospicvysocina.cz/
https://zdislava.nmnm.cz/
https://www.radekjaros.cz/

 

Zveřejnil/a 28. prosinec 2018 v 14:55 hod. Jarmila Pospíchalová