Kalendář akcí

Cornelia Sonnleithner – Splněná přání / Pódium NMNM

začátek v 17:00 hod
Horácká galerie, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Hudba, Kultura
Cornelia Sonnleithner – Splněná přání / Pódium NMNM

Hudební festival Pódium NMNM zahájí sezónu 2023 v sobotu 11. března koncertem tří absolventek Vídeňské univerzity hudebních a dramatických umění.

S programem nazvaným Splněná přání vystoupí v Horácké galerii zpěvačka Cornelia Sonnleithner (alt) v doprovodu klavíristky Agnes Wolf a violistky Magdaleny Eber. Všechny tři umělkyně spojuje jejich kmenová „alma mater“ – Universität für Musik und darstellende Kunst Wien – tedy univerzita, která je jednou z největších a nejstarších vysokých škol tohoto typu ve světě, jejíž absolvování je mimořádně prestižní záležitostí. Klavíristka Agnes Wolf nyní na této univerzitě hru na klavír vyučuje. Všechny tři pravidelně koncertují nejen v Rakousku, ale i na zahraničních scénách (USA, Japonsko, Kanada, Itálie, Francie a další). Magdalena již na festivalu vystoupila v roce 2019 s uskupením Stratos Quartett, pro druhé dvě interpretky bude návštěva Nového Města na Moravě premiérou.

Posluchači se mohou těšit na přednes skladeb od známých i méně známých autorů přelomu 19. a 20. století – například Johannese Brahmse, Roberta Schumanna, Franka Bridge nebo Lili Boulanger.

Více informací o koncertu

https://www.podiumnmnm.cz/program/2023-03-11-cornelia-sonnleithner-splnena-prani/

 

Vstupenky:

Předprodej byl již ukončen.

Zakoupení vstupenek je možné na místě před začátkem koncertu.

Cena 300 Kč v den konání na místě.

 

Mezinárodní festival PÓDIUM NMNM pořádá spolek Novocantus ve spolupráci s Horáckou galerií, Novoměstskými kulturními zařízeními a podporou Nového Města na Moravě.

 

 

Pořadatel

spolek Novocantus ve spolupráci s Horáckou galerií a NKZ
Václav Peňáz
Zveřejnil/a 27. listopad 2022 v 02:11 hod. Martin Popel