Kalendář akcí

Pingpongová rodina – Festival Jeden svět

začátek v 19:00 hod, konec v 21:15 hod
Hlavní sál Kulturního domu, Tyršova 1001, Nové Město na Moravě
 
Pingpongová rodina – Festival Jeden svět

Novoměstská kulturní zařízení ve spolupráci se spolkem Lysina přinášejí do Nového Města na Moravě festival Jeden svět a vy můžete být u toho! Projekce budou probíhat od 10. do 14. dubna v hlavním sále Kulturního domu, a to pro školy i pro veřejnost. Stáváme se tak součástí komunity téměř padesátky českých měst, kde se lidé mohou těšit na zajímavé a aktuální snímky o důležitých tématech, jako například život v nedemokratických režimech, válečné konflikty nebo nejrůznější sociální či environmentální otázky.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA FILM „PINGPONGOVÁ RODINA“:

PROGRAM:

• 19.00-20.00 h. –  film Pingpongová rodina (orig. The Ping Pong Family, Norsko / 2023 / 59 min.)

Skupina lidí různého původu se pravidelně setkává na náměstí v Schous Plass v Oslu, kde hrají stolní tenis. Díky sportu navazují přátelství a vytvářejí svébytnou komunitu.

Pokud to počasí dovolí, kolem oblíbených pingpongových stolů je vždy rušno. Lidé se tu rádi pozastaví, poklábosí, pozorují ostatní hráče*hráčky při hře nebo se sami zapojí do hry. Skrze společnou vášeň ke sportu překonávají jazykové bariéry a sociální rozdíly. Pestrá komunita funguje jako rodina, která spolu prožívá každodennost i důležité životní mezníky. Protože však někteří ze skupiny mají liberální názor na konzumaci alkoholu a drog, hrozí, že město stoly odstraní. Film o pospolitosti otevírá otázku, zda jsou veřejná prostranství otevřená všem stejně bez rozdílu.

• 20.00-21.15 h. – panelová diskuze s Marcelou Strakovou a Martinem Nawrathem, online beseda s režisérem filmu Åsmundem Haslim (moderuje Zdenka Sokolíčková)

Více informací sledujte na oficiálním webu Jeden svět v NMNM a také na webu spolku Lysina Nebo taky na sociálních sítích:

      

INFORMACE O VSTUPNÉM:

  • Základní vstupné – 100 Kč / 1 film
  • Senioři + studenti – 70 Kč / 1 film
  • Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají slevu 50%, doprovod zdarma. Slevu na vstupném žádejte na pokladně.
  • Předprodej vstupenek bude probíhat v rámci sítě smsticket nebo v kanceláři Informačního centra Nové Město na Moravě.
  • Prodej vstupenek na místě bude probíhat 30 min. před začátkem promítání. 

Pořadatel

Zveřejnil/a 15. březen 2024 v 10:27 hod. Erik Havlík