Kalendář akcí

Hudební lázeň s Mgr. Michalem Štursou „Cesta do vnitřního Ticha“

začátek v 18:00 hod, konec v 20:00 hod
Svatební sál v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, Nové Město na Moravě
 
Hudební lázeň s Mgr. Michalem Štursou „Cesta do vnitřního Ticha“

Hudební lázeň „Cesta do vnitřního Ticha“

Přijďte se ponořit do magického světa zvuků, tónů a rytmů (mluvené slovo a zpěv, deštný sloup, zvonkohry, kalimba, kantela, indiánské flétny, šamanský buben, křišťálové mísy, obří tibetská mísa, salašnická fujara…) na cestě do vlastního nitra, do svého vnitřního Ticha.

Tento čas se pro Vás může stát nejen příjemnou relaxací, ale vskutku i hluboce meditativním stavem, kde pro Vás přestane existovat čas a prostor vašeho nitra se otevře v bezbřehé hloubce a celistvosti.

Během muzikoterapeutické relaxace dochází prostřednictvím intuitivní hudby s využitím nástrojů s přirozeným laděním k uvolnění stresu a napětí v těle a k možnosti naprosto jedinečným způsobem se zastavit, ztišit a uvolnit. Relaxace probíhá vleže, případně v sedě. Součástí je i závěrečné prožitkové sdílení s možnými dotazy.

Co s sebou: pohodlné oblečení, event. přezůvky, karimatku, polštářek, deku a pití.

Michal Štursa – Cesta Zvuku – „zažít hudbu jinak“

Mgr. Michal Štursa působil jako pedagog 1. stupně základní školy, po několika letech ze školství odešel pracovat do korporátní společnosti. Do oblasti vzdělávání se vrátil po mnoha letech, ale trochu jinak… Po několika víkendových seminářích muzikoterapie a workshopech bubnování, absolvoval dva třísemestrální kurzy Celostní muzikoterapie I. a II. na Institutu celoživotního vzdělávání při Filosofické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Olomouci, pod vedením PaeDr. Lubomíra Holzera.

První programy pro děti i pravidelné relaxační večery pro veřejnost začal realizovat na podzim roku 2012. Má za sebou několik set jednotlivých vystoupení především v královohradeckém kraji, ale i na mnoha dalších místech po celé ČR. Spolupracuje především se školami, školkami i dalšími organizacemi.

Vyrábí dešťové hole a pořádá kurzy na jejich výrobu. Připravuje i výrobu hromových bubnů a mořských bubnů.

Žije v Ledcích na Královohradecku, kde v Zahradě setkávání pořádá různé inspirativní aktivity a setkání, skupinové bubnování u ohně, společné hudební vystoupení a minikoncerty jeho přátel, kurzy, letní tábory pro děti a další. Většiny těchto aktivit se zde účastní i jeho tři českoslovenští vlčáci: Aisha, Indián a Gormalka.

Vstupné: 600,- Kč

Počet míst je omezený na 15 osob, pro rezervaci místa je nutná platba předem.

Pořadatel

Zveřejnil/a 28. prosinec 2023 v 23:10 hod. Horácká galerie