Kalendář akcí

festival Křídla

začátek v 14:00 hod, konec v 23:50 hod
Kulturní dům Křídla, Nové Město na Moravě
 
festival Křídla

Sobota: 14. říjen

Doprovodný dopolední a odpolední  program: Sportovní fotbalové utkání, Beer jóga pod vedením velmistra z Bhútánu, a možná i exhibiční zápas v páce,  divadlo pro děti a dospělé Cukrové království, s Kateřinou Chalupníkovou. Kavárna, sekáč, books & coffee, food truck Tom vaří, sběratelské karty nedozírné hodnoty a ceny…….

A ještě kapely ….spostu kapel a krásnejch.

Filip Boháč Experiens – Pastor music ze Třebíča

Vlasta – psychedelicgrungeromanticgirlsband –Vlasta jsou tři mladé ženy a jeden mladý hoch. Psal se konec léta roku 2022, když jsme si řekly, že bude super nápad založit vlastní brutální kapelu. Anička s nulovou zkušeností hry na basu, Saša s mírnou znalostí hry na kytaru a Marika s amatérskou zkušeností zpěvu. A bez bubeníka. Paradoxně náš první koncert proběhl asi po třech společných zkouškách za podpory našich kamarádů a babiček. Po koncertě jsme byly plné nadšení a pokračovaly ve zkoušení v naší improvizované zkušebně u Saši doma v obýváku. Znělo to trochu pod psa, tak jsme se s ženami rozhodly, že spoluúčast bubeníka nezní jako špatný nápad. A tak si teď hrajem.

Hrabě Monte Crazy –  alternativně rocková/metalová kapela. V jejich hudbě lze najít hudbu i  prvky heavy metalu, hard a progressive rocku ale také nové vlny nebo popu. Skupina je charakteristická používáním nepravidelných taktů, kombinováním rockových a metalových riffů se syntezátory, údernými texty, které často komentují a zesměšňují lidskou morálku a občasnou výraznou kostýmovou prezentací během koncertů.

Cintorini   Není často, kdy můžete slyšet něco tak nezvyklého a osvěžujícího jako kapelu CINTORINI. Tato mladá skupina se již na začátku svého hudebního putování ukazuje jako výjimečná a odvážná. Kapela CINTORINI nabízí posluchačům vzrušující pohled do jejich hudebního světa, který spojuje vlivy 70. a 80. let s moderní experimentací. Kapela nás vede na hypnotickou cestu, kde se basová kytara Adama Krofiána stává šamanským vedením a Matěj Belko s jeho Korg MS-20 vytváří zvukový můstek mezi minulostí a současností. Skladby jako „Josef“, „Všechno je hnědý“ a „Vrakoviště“ nejsou jenom písněmi, jsou to hudební zážitky. Textury, které CINTORINI vytvářejí, jsou složité a bohaté, přičemž bicí Daniela Severssona dodávají písním potřebnou energii a rytmus.

Sóma –vychází z alternativního rocku s prvky grunge a blues. V jejích skladbách najdete tvrdé kytarové riffy i melancholii a ambient. Inspiraci čerpá z 90. let a kombinuje tento sentiment s moderním pojetím hudby.

Monte Carlo Strippers – Vycházející kapela z Prahy pohybující se na pomezí grunge, alternativního rocku a Indie. Mezi její kamarády patří i velmistr beer jógy z Bhútánu

Šimpeznoo

Vstupenky pořídíte přímo zde:

https://www.facebook.com/festivalkridla

spolek Lysina

Pořadatel

Zveřejnil/a 14. září 2023 v 19:45 hod. Lysina