Kalendář akcí

Expediční kamera

začátek v 18:00 hod, konec v 23:00 hod
Dům kultury a oddechu Křídla č.1 - hospoda, Křídla
 
Expediční kamera

Expediční kamera 2024

také v hospodě v Křídlech

Expediční kamera je filmový festival s dokumenty o cestování, dobrodružství, i divoké přírodě. Letošní ročník bude probíhat od března do května ve více než 150 českých i slovenských městech.

V křídelské hospodě proběhne promítání v sobotu 6. dubna 2024. Začínáme v 18:00 hodin.

Pivo je zajištěno. Vstupné dobrovolné.
Místo konání Kulturní dům Křídla – hospoda: Křídla 1, 59231 Křídla

Další města najdete na www.expedicnikamera.cz. Doporučit můžeme třeba Nové Město na Moravě v neděli 7. dubna, kde v rámci programu proběhne i beseda o Kolumbii s Matějem Ptaszkem.

A na co se můžete těšit?

Exkluzivní film s Adamem Ondrou

Adam Ondra je nejlepší český lezec a olympionik, ovšem i ve světovém měřítku se v lezení řadí na přední příčky. Je dokonce považován za jednoho z nejlepších lezců historie, který posouvá limity tohoto sportu již od mladého věku. Nenechte si proto ujít jeho zbrusu nový film Lezci, který byl natočen exkluzivně pro festival Expediční kamera.

„Rád bych Vás všechny pozval na svůj nový film s názvem Lezci. Natáčeli jsme ho na místě, které ještě není tolik známé, ale je velmi zajímavé a lezl jsem tam s člověkem, kterého také ještě spousta lidí nezná, ale myslím si, že je před ním velká budoucnost. Promítat se bude pouze na festivalu Expediční kamera“, říká samotný Adam.

Film Lezci pojednává o setkání dvou zapálených sportovců – Adama Ondry a mladého Pepy Šindela. Pepa společně s Adamem jsou nejmladšími lezci, kteří vylezli cestu obtížnosti 9a+ v pouhých 15 letech. Nikdo jiný na světě takovou obtížnost v tak nízkém věku zatím nezvládl.

„V Česku nevidím nikoho, kdo by lezl na takové úrovni, měl takový drive a takovou lásku k lezení. Myslím, že to bude v budoucnu hlavně on, kdo bude posouvat místní limity lezení a vytvářet nový cesty“, říká Adam Ondra o mladém Pepovi.

Rodina Šindelových tráví značnou část roku na cestách v dodávce. Na Slovensku v oblasti Krpcovo nastává výjimečné setkání Pepy s jeho sportovní ikonou, Adamem Ondrou. A jaký mají cíl? Přelez jedné z nejtěžších skalních cest v oblasti Krpcovo na Slovensku. Jak jejich cíl dopadne? To se dozvíte v 30minutovém snímku Lezci na Expediční kameře.

Další promítané filmy

„Kromě filmu s Adamem se nejvíce těším na Javari, film o kmeni žijící na peruánsko-brazilských hranicích, protože expediční film tohoto charakteru v České republice dlouho nebyl“, říká ředitel festivalu, Pavel Pichler.

Expediční kamera vám dále nabídne například snímek s českým vítězným kajakářem Vavřincem Hradilkem – Expedice Ganga: Vávrova výzva, nebo italský snímek Pioneri o přechodu šesti hlavních hor Pale di San Martino během jediného dne.

Zveřejnil/a 1. duben 2024 v 14:55 hod. Lysina