Beseda: Zisky a ztráty na cestě ke spokojenosti

začátek v 18:00 hod, konec v 19:30 hod
Kulturní dům, klubovna č. 1, vstupné dobrovolné, Nové Město na Moravě
 
Beseda: Zisky a ztráty na cestě ke spokojenosti

Aleš Neusar: Zisky a ztráty na cestě ke spokojenosti

Co dělat, když nám něco nebo někdo kazí život?

pátek 12. dubna 2019, od 18:00
NMnM, Kulturní dům, klubovna č. 1, vstupné dobrovolné

„Dovolte svému životu, aby byl dobrý, i časům, aby byly dobré. Své časy si určujeme sami; jací jsme my, takový je i náš čas.“ sv. Augustin z Hippa (354–430)

Žít spokojený život, nejen jakoby žít! Cesta ke spokojenosti bývá plná změn a bohužel i souvisejících ztrát. Proto se nám do změn obvykle moc nechce. Co ale, když je změna opravdu nutná? Co když nám něco nebo někdo kazí život? Pak je změna opravdu nutným krokem, abychom žili více smysluplný a také snad spokojenější život. Jsme díky blahobytu více spokojeni, či se spokojený život a blahobyt vylučují? Můžeme si nějak pomoci, aby cesta ke spokojenosti nebyla tak těžká? Co pomáhá? A co u druhých? Můžeme nějak pomoci i našim partnerům, rodičům či dětem? A jak skloubit naše a jejich potřeby? Budou naše děti spokojenější, když budou vzdělávány jiným způsobem než jsme byli my?

Povídáním a diskusí provází psycholog a mentor, Mgr. Aleš Neusar, Ph.D., který vyučuje na Univerzitě Palackého. Zabývá se mimo jiné tématy spokojenosti v životě, změnou a myšlením a rozhodováním. Pomáhá jedincům i organizacím lépe žít. Jako návnadu na besedu si můžete poslechnout např. záznam rozhovoru s A. N. v Nočním Mikrofóru Českého rozhlasu Dvojka.

Pořadatel

NKZ a občanská iniciativa Svět na jevišti
Tomáš Blažek
608617234

http://svet.najevisti.info/
Zveřejnil/a 15. březen 2019
v 11:52 hod. Martin Popel