Kalendář akcí

Beseda s Radkem Kašparem a Zuzanou Svobodovou: Mundo Maya (Guatemala, Mexiko, Belize)

začátek v 18:00 hod, konec v 19:30 hod
Kulturní dům, klubovna č. 1, vstupné dobrovolné, Nové Město na Moravě
 

Existuje ještě nějaká indiánská země? Přece Guatemala, kde indiáni tvoří 90 % obyvatel. V hlavním městě sice mulati kují politické plány, ale venkov patří zcela rituálům, tradicím i slavnostem indiánů. Ti dokázali skloubit svůj mayský původ se zásadami šamanismu a křesťanství. Výsledkem je jedinečný život, který se řídí podle příkazů předků, duchů i mayských genů. Mnohdy nebudete věřit, ale Guatemala je magická země. Pojďte se tam s námi podívat.

MVDr. Radek Kašpar strávil poslední roky hledáním technik vnitřní rovnováhy. Je certifikovaným učitelem jógy smíchu, organizoval kurzy 5 rytmů, je učitelem šamanismu pro uznávanou Nadaci pro šam. vědění. V oblasti psychologie se zabývá jak vědecky ověřenými technikami, tak těmi, jejichž vědecké uznání postupně přichází. Přednáší o syndromu vyhoření pro veterináře, zajímá ho komunikace v rámci veterinární praxe, a když má volno, zmizí v Latinské Americe.

MVDr. Zuzana Svobodová Ph.D. se narodila v Poličce, vyrůstala v Herálci a ve Sněžném a žije v NMNM. Všechna tato místa miluje a je velkou lokální patriotkou. Společný život s Radkem Kašparem jí ale nabízí i cesty do zemí, kam netušila, že se kdy podívá. V posledních letech vyměnila prestižní práci pro nadnárodní firmu za překládání odborných textů, tlumočení a pořádání odborných seminářů. Díky tomu se může víc nadechnout života, věnovat svůj čas široké rodině a zapojovat se i do různých spolkových kulturních a vzdělávacích akcí v NMNM a okolí. Když má volno nejraději zmizí se psem a s dobrou knihou v lese pod Křivým javorem.

Pořadatel

NKZ a občanská iniciativa Svět na jevišti
Tomáš Blažek
Zveřejnil/a 11. srpen 2019 v 21:33 hod. Martin Popel