Kalendář akcí

Běh pro hospic

začátek v 14:00 hod
Areál přírodního koupaliště u Nového Města na Moravě, Nové Město na Moravě
 
Běh pro hospic

Sladké období dovolených a prázdnin můžete o poslední srpnové sobotě uzavřít účastí na benefičním Běhu pro hospic. Výtěžek ze startovného poputuje ve prospěch Domácího hospice Vysočina, který prostředky využije na rozšíření svých služeb o dětskou paliativní péči a na nákup nových zdravotnických pomůcek. Akce se odehraje v Novém Městě na Moravě u přírodního koupaliště a v jeho okolí.

Připraveny jsou kratší i delší trasy – dětská je rozšířena o plnění úkolů, lze ji absolvovat třeba i s kočárkem, děti se mohou účastnit na odrážedlech apod. Hobby trasa je určena těm, kdo nechtějí běžet delší vzdálenost. A kdo se bude chtít proběhnout o trochu víc, může zvolit 5 km dlouhou trasu.Pro všechny účastníky bude připraveno občerstvení a malá odměna. Už nyní se mohou účastníci běhu registrovat na adrese www.behyprohospice.cz.

Harmonogram – Běh pro hospic, 31. srpna 2019

14:00 začátek programu

14:00 – 15:00 registrace

15:00 start SPORT trasa (5 km)

15:15 start HOBBY trasa

16:00 start DĚTSKÁ trasa

17:00 vystoupení AMK Hamry nad Sázavou – ukázka trialu na kolech, vyhlášení vybrané částky, předání šeku

Loď jako symbol

Ústředním tématem, grafickým prvkem a spojovacím článkem je loď – symbol toho, že život je někdy klidná hladina, někdy rozbouřené vlny. Hospic pomáhá, když je moře hodně rozbouřené, udržet posádku v klidu. I když víme, že se loď potápí,“ představuje myšlenku akce za tým pořadatelů Veronika Močubová Ježová.

Jedna loď, z kartonu, bude i na místě a jejím prostřednictvím bude možné rovněž přispět. „Bude sloužit pro drobnější dárce, kteří se rozhodnou přispět přímo na běhu,“ uvádí pořadatelé.

Doprovodný program 

Pro účastníky, zejména ty mladší, pořadatelé připravují doprovodný program, ve kterému bude např. orientační běh pro děti, malování na obličej, tvoření na téma lodičky a vodního světa, skákací hrad, balonky. Připraveno bude občerstvení, kavárna se zákusky, míchané nápoje, pro aktivní účastníky běhu nápoje a ovoce.

Pořadatel

Zveřejnil/a 22. červenec 2019 v 11:35 hod. Jarmila Pospíchalová