ARTkinoHG: Sláva bolest /2019/

Rubriky: Kino
začátek v 19:30 hod, konec v 22:00 hod
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Nové Město na Moravě
 
ARTkinoHG: Sláva bolest /2019/

Horácká galerie vás zve na nejnovější počin z pera kultovního španělského režiséra a scenáristy Pedra Almodóvara. Antonio Banderas v roli filmového režiséra, který už není schopen tvořit. Příčinu tvůrčí prázdnoty musí hledat ve svém životě. Ve vzpomínkách se vrací se do dětství, ke své první dospělé lásce i k bolesti z jejího rozpadu.

Vstupné 80 Kč.

Originální název: DOLOR Y GLORIA

Žánr: drama

Délka: 108 minut

Přístupnost: nevhodný do 12 let

Země původu: Španělsko

Rok výroby: 2019

Režie: Pedro Almodóvar

Hrají: Penélope Cruz, Antonio Banderas, Raúl Arévalo

Salvator Mallo je slavný filmový režisér. Za svou kariéru posbíral mnoho úspěchů. Nyní se jeho svět hroutí. Salvator cítí jen prázdnotu a není schopen  tvořit. Jestli chce dál žít, musí najít příčinu.

Ve vzpomínkách se vrací do svého dětství do 60. let, kdy s rodiči emigroval do Valencie. Snaží se rozpomenout na spalující touhu po své první lásce, kterou potkal v 80. letech v Madridu a na bolest, kterou mu přinesl rozchod. Tehdy cítil opojnost života i utrpení. Psaní pro něj bylo únikem a zapomněním. Kouzlo filmu mu přineslo slávu i vykoupení z neúspěchů jeho života.

Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději.

Soubory ke stažení

Pořadatel

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Pokladna HG
566 654 211

www.horackagalerie.cz
Zveřejnil/a 14. říjen 2019
v 13:44 hod. Eva Kulková