Kalendář akcí

ARTkino HG: Žena na válečné stezce

začátek v 19:30 hod, konec v 21:30 hod
Horácká galerie, Nové Město na Moravě
 
Rubriky: Kino
ARTkino HG: Žena na válečné stezce

+ komentář Miloše Zabloudila

Francie, Island, Ukrajina, 2018, české titulky, do 15 let nevhodné, 80,- Kč

Je lepší metodou záchrany světa sabotáž stožárů vysokého napětí, nebo adoptování ukrajinského sirotka? Tuto otázku řeší svérázná „zenová teroristka“ ve šťavnatém, ironickém, nádherně nasnímaném a lahodně nazvučeném filmu Benedikta Erlingssona, který se podobně jako v povídkovém filmu O koních a lidech zabývá laskavými črtami islandské svéhlavosti.

Pozor! Artové kino má kapacitu pouze 50 osob, pokud si chcete své místo rezervovat, ozvěte se na e-mail: pokladna@horackagalerie.cz nebo na telefonní číslo: 566 654 211. Samotné vstupenky v jednotné ceně 80,-Kč se budou prodávat půl hodiny před projekcí. Těšíme se na vás vždy poslední pátek v měsíci.

O filmu:

Padesátnice Halla je zdánlivě spořádaná učitelka a sbormistryně, ale pod klidným zevnějškem dříme víc, než se na první pohled zdá. Tvrdá a nekompromisní žena má ještě druhý život – vede totiž soukromou válku s průmyslovými giganty, kteří ničí islandskou krajinu. Nejhledanější žena ostrova řeší s lukem v ruce dilema mnohých z nás: jak svým dílem přispět k tomu, aby nedošlo k ekologické a sociální katastrofě?

http://www.filmeurope.cz/movies/986-ena-na-v-le-n-stezce

Pořadatel

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě
Pokladna Horácké galerie
Zveřejnil/a 11. leden 2019 v 15:45 hod. Horácká galerie